Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C


2020’de Türkiye’nin En Zengin Kişileri Kimler?

10.11.2020
306
A+
A-
2020’de Türkiye’nin En Zengin Kişileri Kimler?

2020’de Türkiye‘nin En Zengin Kişileri Kimler : Türkiye’de en zengin olan kişi kim? İşte Türkiye’deki en zengin ilk 5 kişisi haberimizde..

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

1-Murat Ülker (Yıldız Holding)

Murat Ülker geçen yıl ünavını Erman Ilıcak’a kaptırmıştı. Fakat bu yıl yeniden Türkiye’nin en zengin insanı oldu. Türkiye’nin en zengin insanı olan Murat Ülker’in bu yıl yani 2020’deki serveri 4.70 Milyar Dolar’ı buldu. 2019 yılında bu serveti 3.70 Milyar Dolar idi. Yani Murat Ülker’in serveti bir yılda 1 Milyar Dolar artmıştır. Yeniden birinci sıraya geçerek Türkiye’nin en zengin insanı olmuştur.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

2- Erman Ilıcak (Rönesans Holding)

Türkiye’nin ikinci en zengin kişisi olan Erman Ilıcak geçen yıl birinci sıradaydı. Bu yıl ikinciliğe geçen Erman Ilıcak’ın 2019 yılındaki serveti 3.80 Milyar Dolar’dı. Erman Ilıcak’ın bu yılki serveti 3.220 Milyar Dolar’dır.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

3- Ferit Şahenk (Doğuş Holding)

Bu yıl Türkiye üçüncüsü olan Ferit Şahenk’in 2019 yılındaki serveti 2.00 Milyar Dolar’dı. Ferit Şahenk’in 2020 yıl serveti 2.40 Milyar Dolar’ı bularak Türkiye’nin en zengin kişieri arasında üçüncü oldu.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

4- Filiz Şahenk (Doğuş Holding)

Ferit Şahenk’in kardeşi olan Filiz Şahenk bu yıl Türkiye’nin en zenginlerinde dördüncü sıradadır. 2019 yılındaki serveti 1.90 Milyar Dolar olan Filiz Şahenk’in bu yıldaki serveti 2.20 Milyar Dolar’dır.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

Hüsnü Özyeğin (Fiba Holding)

Türkiye’nin en zengin kişiler arasında iki kişi dördüncü sıradadır. Filiz Şahenkle serveti aynı olan Hüsnü Özyeğini’nde 2020 serveti 2.20 Milyar Dolar’dır. Hüsnü Özyeğin’in 2019’daki serveti 2.10 Milyar Dolar idi.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri

5- Hamdi Ulukaya (Chobani Yoghurt)

Türkiyenin en zengin kişileri arasında beşinci sırada yer alan Hamdi Ulukaya’nın bu yılki serveti 2.10 Milyar Dolar’dır. Hami Ulukaya’nın 2019’daki serveti 1.60 Milyar Dolar idi. Bu yıl servetinde ciddi bir artış gösterdiği gözlemleniyor.

Türkiye'nin En Zengin Kişileri
Türkiye’nin En Zengin Kişileri


Damla Çavuş
Damla Çavuş
Damla Çavuş, 20 yaşındayım Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticiliği bölümünü okuyorum. Aynı zamanda Wellness yardımcı antrenörü, TAF il hakemiyim. Sağlık, spor ilgi alanım, yazmayı seviyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.