Dolar 13,3495
Euro 15,1219
Altın 789,43
BİST 2.014,21
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10 °C
Yağmurlu

2021 İçin En Çok Kazandıran Meslekler

23.01.2021
114
A+
A-
2021 İçin En Çok Kazandıran Meslekler

2021 İçin en çok kazandıran işler sağlık, bilgi teknolojisi, yönetim, finans, mühendislik ve hukuk alanlarını içerir.

2021 En Çok Kazandıran Meslekler

1. Doktorlar ve Cerrahlar

 • Doktorlar ve cerrahlar, Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun en yüksek ücretli 20 meslek sıralamasındaki rollerin% 40’ına sahiptir.
 • Not : Birkaç yüksek maaşlı doktor unvanı arasında psikiyatrist, doğum uzmanı / jinekolog, cerrah ve anestezi uzmanı bulunur.

2. Diş Hekimleri

 • Hasarlı dişleri onarabilir veya çıkarabilir ve bunların yerine implantlar veya protez gibi aletler koyabilirler. Diş hekimleri tipik olarak diş hijyenistleri, diş asistanları ve diş laboratuarı teknisyenlerini içeren bir ekibin parçası olarak çalışır .
 • Bazı diş hekimleri pratisyen hekim olarak çalışırken, diğerleri protez, ortodonti veya ağız cerrahisi gibi bir uzmanlığa odaklanır. Uzmanlar tipik olarak daha fazla eğitim ve öğretimin yanı sıra ek lisansa sahiptir ve genel diş hekimlerinden daha fazla kazanmaktadır.

3. Baş Yöneticiler

 •  CEO’lar genellikle yönetim kurullarına rapor verir ve işletme müdürleri (COO’lar) ve finans müdürleri (CFO’lar) gibi diğer liderleri yönetirler.
 • Fortune-500 CEO’ları para kazanıyor; Associated Press, 2018’de en iyi şirketlerdeki ortalama CEO tazminatının yılda 11 milyon doları aştığını bildirdi.
 • Ancak, daha küçük şirketlerin CEO’ları bile oldukça başarılı olma eğilimindedir.

4. Hemşire ve Diğer İleri Düzey Uygulamalı Kayıtlı Hemşireler

hemşire
 • Hemşire pratisyenleri , hasta semptomlarını değerlendirir, hastalıkları teşhis eder, ilaçları reçete eder ve uygular, küçük yaralanmaları tedavi eder, karmaşık vakalarla ilgili olarak doktorlara danışır ve hastaları diğer tıp uzmanlarına yönlendirir.
 • NP’ler, çeşitli gelişmiş uygulama kayıtlı hemşirelerden biridir (APRN’ler); diğer türler hemşire ebeleri ve hemşire anestezistleri içerir. APRN’lerin uzmanlık alanlarında yüksek lisans derecesi vardır ve uyguladıkları eyalet tarafından lisanslandırılmıştır. 

5. Havayolu Pilotları

meslekler 2021 için
 • Havayolu pilotları , uçağı uçurmaktan çok daha fazlasını yapar. Tipik olarak, uçuş planlarının sunulması, uçuş öncesi uçak kontrollerinin gerçekleştirilmesi, havada gezinme ve acil durumlara ve diğer değişikliklere yanıt verme dahil olmak üzere uçağın güvenli ve sorunsuz bir şekilde uçmasını sağlamaya yönelik birçok zorlu işten de sorumludurlar. uçuşta.
 • Havayolu pilotları tipik olarak bir lisans derecesine sahiptir ve Federal Havacılık İdaresi’nden (FAA) uygun lisansa sahip olmalıdır. Çoğu kariyerlerine ticari pilotlar olarak başlar. 

6. Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticileri

meslekler
 • Genellikle BT yöneticileri olarak adlandırılan bu profesyoneller, bir kuruluşun bilgi teknolojisinden sorumludur. Farklı BT yöneticilerinin farklı sorumlulukları vardır; bunlar, kuruluşun bilgisayar ihtiyaçlarını değerlendirme, düzeltmeler ve yükseltmeler için önerilerde bulunma, diğer BT uzmanlarını işe alma ve yönetme ve sistem güvenliğini sağlamayı içerebilir.

7. Mimarlık ve Mühendislik Yöneticileri

2021 için en çok
 • Proje ekiplerinin ürün geliştirme planları geliştirme ve uygulama çabalarını koordine ederler ve üretim süreçlerini ve yöntemlerini yeniden tasarlarlar. Mimarlık ve mühendislik yöneticileri, verimlilik ve maliyet tasarrufu için yeni fırsatları belirlemek için bütçeleri oluşturur ve kontrol eder ve sürekli değer analizi yapar.

8. Petrol Mühendisleri

2021 için en çok kazandıran meslekler
 • Petrol mühendisleri, petrol ve gaz çıkarmak için en iyi yöntemleri belirler, çıkarma ekipmanı tasarlar ve geliştirir ve sondaj planlarını formüle eder ve uygular. İşverenler genellikle petrol mühendisliği alanında lisans derecesine sahip adayları tercih ederler, ancak başka bir mühendislik disiplininde dereceleri olan profesyonelleri düşünebilirler.  

9. Hakimler

2021 için en çok kazandıran
 • Yargıçlar genellikle duruşmalara ve diğer duruşmalara başkanlık ettikleri federal, eyalet ve yerel mahkemelerde çalışırlar. Nerede çalıştıklarına bağlı olarak, hakimler seçilebilir veya görevlerine atanabilir. Tipik olarak, hakimler bir hukuk diplomasına ve hukuk uygulama konusunda çok fazla deneyime sahiptir. Sabit bir süre, örneğin dört yıl veya ömür boyu hizmet edebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.