Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 4 °C
Yağmurlu
每日定時服用小劑量,血液可緩慢達到治療濃度,有利於控制治療效果。這是威而鋼、樂威壯所不能做到的, 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證。 認準官網品牌,謹防假冒。
?>

En İyi Meditasyon Türü Nedir?

25.10.2020
276
A+
A-
En İyi Meditasyon Türü Nedir?

Meditasyon , duyularımızın genellikle köreldiği stresli bir dünyada rahatlama ve yüksek farkındalık için zaman sunar. Araştırmalar, meditasyonun sadece geçici stres atma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Meditasyon

Meditasyon:

 • Duyularımızın genellikle köreldiği stresli bir dünyada rahatlama ve yüksek farkındalık için zaman sunar. Araştırmalar, meditasyonun sadece geçici stres atma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.
 • Eğitim işindekiler, ruhani liderlik yapanlar ve akıl sağlığı hakkında uzmanlık alanındakiler bir çok meditasyon biçimi geliştirdiler. Çeşitlilik, kişiliğinden veya yaşam tarzından bağımsız olarak çoğu insana uyacak bir meditasyon şekli olduğunu öne sürer.
 • Meditasyon yapan kişi için uygulama, fiziksel sağlığın yanında duygusal sağlığı da iyileştirme açısından ilerleme sağlar.

Meditasyon türleri hakkında hızlı gerçekler:

 • 1-Her meditasyonda, keşfedilecek ve uygulanacak birkaç alt tür vardır.
 • 2-Meditasyon öğretmenlerinin bir kişinin ne sıklıkla meditasyon yapması gerektiği konusunda farklı fikirleri vardır.
 • 3-Doğru olanı bulunana kadar türleri karıştırmak veya farklı yaklaşımları test etmek iyidir.

Meditasyon türleri:

Meditasyon

METTA MEDİTASYONU/SEVGİ DOLU ŞEFKAT MEDİTASYONU.

 • Sevgi dolu şefkat meditasyonu, Metta meditasyonu olarak da bilinir. Amacı, her şeye, hatta bir kişinin düşmanlarına ve stres kaynaklarına karşı bir sevgi ve şefkat tavrı geliştirmektir. Uygulayıcılar derin nefes alırken zihinlerini sevgi dolu şefkat almaya açar. Daha sonra dünyaya, belirli insanlara veya sevdiklerine sevgi dolu nezaket mesajları gönderirler. Bu meditasyonun çoğu biçiminde, uygulayıcı sevgi dolu bir nezaket tavrı hissedene kadar, mesajı birçok kez tekrar etmektir.
Aşağıdakilerden etkilenenlere yardımcı olabilir:
 • Öfke
 • Hüsran
 • Kızgınlık
 • Kişiler arası çatışma
Meditasyon

VÜCUT TARAMASI VEYA AŞAMALI GEVŞEME.

 • Bazen vücut taraması meditasyonu olarak adlandırılan aşamalı gevşeme, insanları vücutlarını gerginlik alanları için taramaya teşvik eden meditasyondur. Amaç gerginliği fark etmek ve gevşemesine izin vermektir. Aşamalı bir gevşeme seansı sırasında, uygulayıcılar vücutlarının bir ucundan, genellikle ayaklarından başlarlar ve bütünüyle çalışırlar.
 • Bazı aşamalı gevşeme biçimleri, insanların kasları gerip sonra gevşetmesini gerektirir. Diğerleri, bir kişiyi, gerginliği azaltmak için vücudunun üzerinde sürüklenen bir dalgayı görselleştirmeye teşvik eder.
Meditasyon

FARKINDALIK MEDİTASYONU.

 • Farkındalık, geçmişte durmaktan veya gelecekten korkmak yerine, bir kişinin mevcut çevresinin farkında olmasını teşvik eder. Bunun için çok önemli olan, yargılama eksikliğidir. Bu nedenle, bir uygulayıcı, uzun bir bekleyişin sıkıntısı üzerine düşünmek yerine, beklemeyi yargılamadan not edecektir. Farkındalık, birçok meditasyon, biçiminde ortak bir tema olduğu için, kapsamlı bir şekilde çalışılmıştır.
Meditasyon

NEFES FARKINDALIĞI MEDİTASYONU.

 • Nefes farkındalığı, dikkatli nefes almayı teşvik eden bir tür dikkatli meditasyondur. Uygulayıcılar nefeslerini sayarak veya başka bir şekilde nefeslerine odaklanarak yavaş ve derin nefes alırlar. Amaç sadece nefes almaya odaklanmak ve zihne giren diğer düşünceleri görmezden gelmektir. Bir farkındalık meditasyonu şekli olarak nefes farkındalığı, farkındalıkla aynı faydaların neredeyse hepsini size sunar. Bunlar, azalmış kaygı, gelişmiş konsantrasyon ve daha fazla duygusal esnekliği içerir.
Meditasyon

KUNDALİNİ YOGA.

 • Kundalini yoga, hareketleri derin nefes ve mantralarla harmanlayan fiziksel olarak aktif bir meditasyon şeklidir. İnsanlar genellikle bir öğretmenden öğrenir veya bir sınıf yapar. Bununla birlikte, birisi evde pozları ve mantraları öğrenebilir.
 • Fiziksel gücü artırabilir ve ağrıyı azaltabilir. Ayrıca kaygı ve depresyonu azaltarak ruh sağlığını iyileştirebilir.
 • Örneğin, kronik bel ağrısı olan gazilerle ilgili 2008 yılında yapılan bir araştırma, yoganın ağrıyı azalttığını, enerjiyi artırdığını ve genel zihinsel sağlığı iyileştirdiğini buldu.
Meditasyon

ZEN MEDİTASYONU.

 • Budist pratiğinin bir parçası olabilecek bir meditasyon şeklidir. Pek çok Zen uygulayıcısı bir öğretmen altında çalışır çünkü bu tür meditasyon belirli adımlar ve duruşlar içerir. Amaç rahat bir pozisyon bulmak, nefes almaya odaklanmak ve kişinin düşüncelerini yargılamadan dikkatlice gözlemlemektir.
 • Yine, bu meditasyon şekli farkındalık meditasyonuna benzer, ancak daha fazla disiplin ve pratik gerektirir. İnsanlar hem rahatlama hem de yeni bir ruhsal yol arıyorlarsa bunu tercih edebilirler.
Meditasyon

TRANSANDANTAL MEDİTASYONU.

 • Transandantal Meditasyonda uygulayıcıların oturduğu yerde kaldığı ve yavaşça nefes aldığı spiritüel bir meditasyon şeklidir. Amaç, kişinin mevcut varoluş durumunu aşmak veya üstüne çıkmaktır.
 • Bir alternatif olarak, insanların mantralarını seçmelerine izin verir. Bu daha çağdaş versiyon, teknik olarak Transandantal Meditasyon değildir, ancak büyük ölçüde benzer görünebilir. Bir uygulayıcı meditasyon yaparken “Topluluk önünde konuşmaktan korkmuyorum” ifadesini tekrar etmeye karar verebilir.
 • Transandantal Meditasyonu uygulayan kişiler hem ruhsal deneyimleri hem de yüksek farkındalık bildirirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.