Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C


Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı. Ocak ve Şubat aylarında yayınlamış olduğu yamalar sebebiyle işletim sisteminde mavi ekran sorunları yaşattı. Bu nedenle acil durum olarak yenilikte bulundu. İşte haberin ayrıntıları;

Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı
KB5001028 numaralı güncelleme getirilerek giderilmesini sağlıyor.

Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı. Getirilen bu acil durum yeniliği oldukça önemli. Ocak ve Şubat ayında yayınlamış olduğu yamalar sonucunda sorunlar yaşanmıştı. Şikayetler çığ gibi büyüdü. Şirket tüm bu olanlara karşı önlem niteliğinde yenilikte bulundu.

  • Takvim dışı güncelleme son iki işletim sistemi sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.  Kullanıcılar “nwifi.sys” ile ilgili bir hata nedeniyle WPA3 korumasındaki Wİ-Fİ ağlarına bağlanması sonucunda mavi ekran hatasıyla karşılaşmaktaydılar. Bu nedenle şirket tarafından bu sorunlara güncelleme getirildi. Tüm bu sorunları gidermek için yenilik yayınladı.
Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı

Aynı Zamanda Uyku ya da Hazırda Bekletme Seçeneklerinde de Donmakta

  • Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı. Bu mavi ekran sorunu aynı zamanda uyku ya da hazırda bekletme seçeneklerinde de donmakta olduğu görüldü. Bu neden aynı şekilde Ocak ve Şubat ayında yayınlamış olduğu yamalar sonucuyla kaynaklandığı onaylandı. Genel olarak  KB4598298 ve KB4601315 güncellemelerinin yüklü olduğu cihazlar tehlikede olduğu tespit edildi. Tüm bu kullanıcılarının başına dert olan sorunlara yönelik KB5001028 numaralı güncelleme getirilerek giderilmesini sağlıyor. Fakat sadece bu değişiklikleri yapmayı amaçlayan bir güncellemedir. Bunların dışında pek bir değişiklik yapmıyor diyebiliriz.
Microsoft, Windows 10 için Önemli Güncelleme Yayınladı
sadece bu değişiklikleri yapmayı amaçlayan bir güncellemedir.
  • Ocak ve Şubat aylarında yayınlanan yama sonucundaki mavi ekran sorunları aynı zamanda uyku ya da hazırda bekletme seçeneklerinde de donmakta olduğu görüldü. Tüm bu sorunları gidermeye yönelik Mikrosoft, KB5001028 numaralı güncelleme getirilerek giderilmesini sağlıyor. Yapılan bu yenilik sonucunda kullanıcıların büyük bir işine yarayacağını söyleyebiliriz.


Damla Çavuş
Damla Çavuş
Damla Çavuş, 20 yaşındayım Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticiliği bölümünü okuyorum. Aynı zamanda Wellness yardımcı antrenörü, TAF il hakemiyim. Sağlık, spor ilgi alanım, yazmayı seviyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.